Jest wiele powodów, dla których każda kobieta zainteresowana superfoodami powinna włączyć pyłek sosnowy do swojej diety.
Odżywcze i hormonalne dniziałanie pyłku sosnowego może przynieść zupełnie niesamowite korzyści. m.in. zwiększyć maksymalną wydajność fizyczną oraz ogólny dobrostan psychofizyczny. Jak działa ten niezwykły suplement? Oto 3 istotne korzyści spożywania pyłku sosnowego w odniesieniu do kobiet.
Zobacz także: Pyłek sosnowy – suplement zawierający naturalny testosteron
Zaleta 1: Pyłek sosnowy jest wypełniony odżywczymi mikroelementami
Pyłek sosnowy zawiera ponad 200 różnych witamin, minerałów, enzymów, koenzymów, antyoksydantów i aminokwasów. Biorąc pod uwagę jego objętość, jest on jednym z najobficiej „naładowanych” substancjami odżywczymi pokarmów na świecie. Zatem kobieta, która suplementuje pyłek sosnowy może liczyć na spowolnienie procesu starzenia się, zwiększoną odporność na choroby oraz ogólną poprawę jakości i satysfakcji z życia.
Plagą naszego społeczeństwa jest zatrzęsienie łatwo dostępnych, nienaturalnych (przetworzonych) produktów spożywczych, których spożywanie odciska negatywne piętno na funkcjonowaniu organizmu. Większość naszego jedzenia zawiera bardzo niewiele faktycznie potrzebnych nam składników. Co gorsza, zawiera całą plejadę tych, które po prostu nam szkodzą: nadmierną ilość tłuszczów, cukru, ulepszaczy, konserwantów etc.
Zobacz także: Przez żołądek do szczęścia – co jeść, aby czuć się lepiej?
To dlatego właśnie tak istotne jest, aby włączyć do naszej diety superfoods i wypełnić żywieniowe luki powstałe wskutek przyjmowania śmieciowego jedzenia. Wiele kobiet sięga w tym celu po tanie multiwitaminy, ale większość z nich nie zdaje sobie sprawy z ich małej skuteczności. Prenatalna lub codzienna suplementacja syntetycznymi multiwitaminami oznacza wprowadzenie do organizmu substancji trudno przyswajalnych, a czasem wręcz toksycznych.
Dzięki pyłkowi sosnowemu każda kobieta ma dostęp do bezpiecznego i całkowicie naturalnego super-pokarmu, który łączy w sobie wszystko to, co natura ma najlepszego do zaoferowania.
Pyłek sosnowy zawiera następujące substancje odżywcze:
AMINOKWASY | ANTYOKSYDANTY I INNE KLUCZOWE SUBSTANCJE | WITAMINY I MINERAŁY |
---|---|---|
Alanina Arginina Kwas asparaginowy Cysteina Kwas glutaminianowy Glicyna Histydyna Izoleucyna Leucyna Lizyna Fenyloalanina Prolina 26mg Seryna 16mg Treonina Tryptofan Tyrozyna 11mg Walina |
Kwas oleinowy Kwas α-linolenowy Lignany MSM (Metylosulfonylometan) Błonnik Enzymy Koenzymy Flawonoidy Monosacharydy Polisacharydy Kwasy nukleinowe SOD (Dysmutaza ponadtlenkowa) Inozytol Polifenole Kwercetyna Rutyna Fitosterole Proantocyjanidyny Resweratrol |
Witamina A B1 (Tiamina) B2 (Ryboflawina) B3 (Niacyna) B6 (Pirydoksyna) B9 (Kwas foliowy) Witaminy: C E D Potas Wapń Magnez Fosfor Żelazo Cynk Selen Mangan Beta-karoten |
Zaleta 2: Poprawa nastroju, działania mózgu i zwiększenie popędu seksualnego
Każda kobieta zasługuje na to, by czerpać radość z życia. Pyłek sosnowy jest naturalnym źródłem fenyloalaniny, której działanie powiązane jest z produkcją i funkcjonowaniem różnych neuroprzekaźników w mózgu. Fenyloalanina reguluje poziom dopaminy i jest prekursorem lewodopy (L-DOPA). Zwiększony poziom lewodopy w połączeniu z fitoandrogenami pyłku sosnowego mają szansę bezpośrednio wpłynąć na przeżywanie orgazmu i zwiększyć popęd seksualny.
Pyłek sosnowy jest również rewelacyjnym źródłem aminokwasów i antyoksydantów niezbędnych w normalizacji krążenia i hormonów stresu. Substancje te wspomagają procesy regeneracji organizmu i mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Między innymi, dostarczają suplementującym naturalną dawkę L-tryptofanu, który jest prekursorem serotoniny, lub inaczej „hormonu szczęścia”.
Zaleta 3: Pyłek sosnowy pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną
Testosteron ma złą reputację wśród wielu kobiet, które nie bez powodu łączą jego nadmiar z napalonymi, agresywnymi mięśniakami. Jednak wiele osób nie wie, że ten „męski” hormon ma duże znaczenie również dla zdrowia kobiet, choć występuje u nich w dużo mniejszej ilości, niż u mężczyzn.
Podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą cierpieć na deficyt testosteronu, będący zaburzeniem równowagi hormonalnej. Dzieje się tak z wielu powodów, ale najważniejszą przyczyną jest starzenie się. Ten naturalny spadek poziomu testosteronu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak:
- Zmniejszone libido i popęd seksualny
- Zwiększone ryzyko depresji i stanów depresyjnych
- Zmiany w budowie ciała (tj. utrata masy mięśniowej, otłuszczenie etc.)
- Zaburzony cykl dobowy
- Utrata siły i obniżenie sprawności fizycznej
- Przedwczesne oznaki starzenia się
Kobiety po menopauzie mogą doświadczyć znacznego spadku testosteronu. W przypadku wystąpienia zaburzenia gospodarki hormonalnej, należy poważnie rozważyć rozmowę z kompetentnym lekarzem (np. z andrologiem).
Pyłek sosnowy zawiera naturalnie występujące fitoandrogeny: testosteron, DHEA, androsteron i androstendion. Suplementacja tym pokarmem może w znaczny sposób wspomóc naturalną produkcję hormonów i utrzymanie ich optymalnego poziomu w organizmie.
Hormony te potencjalnie wspomogą również utrzymanie równowagi między estrogenem i testosteronem. Balans ten jest kluczowy dla maksymalizacji sił życiowych, zdrowia i ogólnej satysfakcji z życia.
Dawkowanie pyłku sosnowego u kobiet
Z racji istotnej ilości fitoandrogenów, kobiety nie powinny spożywać go zbyt często. Optymalną ilością pyłku sosnowego są 2-3 zalecane dawki w tygodniu.
Podsumowując, pyłek sosnowy dostarcza kobiecemu organizmowi wiele skutecznie działających związków przyczyniających się do poprawy zdrowia i wydajności fizycznej. Jeśli Twoim celem jest rezygnacja z przetworzonego jedzenia i syntetycznych kompleksów witaminowych, może on być jednym z kluczowych elementów wspomagających w osiągnięcia tego celu.