Artykuły, Potencja | Libido | Energia

Fitness i trening – siedem zalet pyłku sosnowego

Pyłek sosnowy w sporcie

Pyłek z sosny a trening fizyczny

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się 7 niesamowitym właściwościom pyłku sosnowego. Odkryj, dlaczego jest on najlepszym i najbardziej ekonomicznym superfood, jakim dysponuje świat.

Pyłek sosnowy jest niezwykle bogaty w substancje odżywcze. Ten naturalny superfood zawiera kluczowe dla mężczyzn hormony z rodziny fitoandrogenów: androstenedion, testosteron, dehydroepiandrosteron (DHEA) oraz androsteron.

Zobacz także: Pyłek sosnowy – suplement zawierający naturalny testosteron

 

Potęgę złocistego pyłku można zaobserwować każdej wiosny, kiedy sosny pokrywają nim szerokie połacie swojego otoczenia, stymulując wzrost okolicznej flory i fauny.

Jeżeli poważnie traktujecie swoje zdrowie i trening, wyrzućcie do śmietnika swoje stare treningowe suplementy i odżywki, a następnie zastąpcie je pyłkiem sosnowym. Nie tylko zaoszczędzicie dzięki temu masę pieniędzy, ale lepiej zadbacie o swoje zdrowie.

Ponieważ pyłek sosnowy jest w 100% naturalnym pokarmem, nie musicie martwić się o efekty uboczne spowodowane niedokładnie przetestowanymi udoskonalaczami i resztą chłamu, który wielkie koncerny dodają do swoich produktów. Poniżej opisano 7 właściwości pyłku sosnowego.

 

1. Pyłek sosnowy wykazuje potężne działanie przeciwzapalne

Pyłek sosnowy zawiera silnie działające antyoksydanty i związki o działaniu przeciwzapalnym. W kontekście wysiłku fizycznego oznacza to złagodzenie stanów zapalnych po zakończeniu ćwiczeń oraz przyspieszony czas regeneracji między treningami.

Nowe badania sugerują, że obecne w pyłku sosnowym związki organiczne mogą również spowalniać proces starzenia się oraz zredukować objawy zapalenia stawów.

 

2. Pyłek sosnowy wspomaga naturalny proces produkcji hormonów – nie tylko u mężczyzn

Pyłek sosnowy zawiera w sobie wszystkie mikroelementy kluczowe dla optymalnego funkcjonowania układu hormonalnego. Szczególnie istotne są tu cynk i magnez.

Ta wybuchowa mieszanka męskich hormonów płciowych i mikroelementów pomaga: zwiększyć przyrost masy mięśniowej, skrócić odpoczynek po treningu, a także usprawnić nasze funkcjonowanie zarówno na siłowni, jak i w sypialni.

Dodatkowe pobudzenie produkcji hormonów może również zwiększyć popęd płciowy, wpłynąć pozytywnie na zdrowie piersi i złagodzić objawy menopauzy u kobiet, a mężczyznom pozwala uniknąć dolegliwości genitaliów i prostaty, a także zwiększyć spalanie tłuszczu wskutek poprawienia metabolizmu.

 

3. Pyłek sosnowy zawiera naturalne fitoandrogeny

Jak wspominaliśmy już wcześniej, pyłek sosnowy zawiera naturalne hormony płciowe zwane fitoandrogenami, takie jak: androstenedion, testosteron, DHEA (dehydroepiandrosteron) oraz androsteron.

Dzięki naturalnie występującemu testosteronowi, pyłek sosnowy jest doskonałym suplementem dla kulturystów i osób skarżących się na problemy wynikające z meno- i andropauzy (low-t).

Wiadomo, że wspomniane fitoandrogeny przyczyniają się do zwiększenia masy mięśniowej, podniesienia siły i wytrzymałości, a także wspomagają wydajność fizyczną i umysłową.

Co więcej, ponieważ hormony zawarte w pyłku nie różnią się budową chemiczną od tych produkowanych przez organizm, nie wykazują żadnych efektów ubocznych właściwych dla wielu syntetyzowanych sterydów anabolicznych z tej samej grupy.

Zobacz także:  Poziom testosteronu, a potencja u mężczyzn

 

4. Pyłek sosnowy jest naturalnym zamiennikiem tanich multiwitamin

Pyłek sosnowy zawiera ponad 200 mikroelementów, w tym witaminy z grupy A, B1, B2, B6, C, D2, D3, E oraz kwas foliowy (B9).

Jest również obfitym źródłem minerałów: potasu, sodu, wapnia, magnezu, fosforu, żelaza, manganu, miedzi, cynku i selenu.

Wprowadzając do swojej diety pyłek sosnowy możecie zastąpić nieskuteczne syntetyczne kompleksy witaminowe i suplementy mineralne.

Zobacz także: Magnez a sprawność seksualna

 

5. Pyłek sosnowy to dobry suplement potreningowy

Zawiera on ponad 20 aminokwasów, w tym wszystkie 9 aminokwasów egzogennych – czyli tych, które nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć.

Jako pełnowartościowe białko, pyłek sosnowy stanowi idealny substytut dostępnych na rynku toksycznych suplementów powysiłkowych. Nie zapominajmy, że syntetyczne wspomagacze bazują w większości (jeśli nie całkowicie) na aminokwasach z soi, która zawiera estrogen.

Zobacz także: Estrogeny w diecie i ich wpływ na mężczyznę

 

6. Pyłek sosnowy jest bogaty w DHEA

Jest wspaniałym źródłem DHEA – najobficiej występującego i najważniejszego z prekursorów hormonalnych w ludzkim ciele. Brak równowagi lub niedobory DHEA mogą skutkować zaburzeniem całej gospodarki hormonalnej organizmu i jego dobrostanu.

W miarę starzenia się, produkcja DHEA ulega spowolnieniu i przyczynia się do naturalnej utraty tkanki mięśniowej i manifestacji wielu innych oznak zaawansowanego wieku.

Do ograniczenia naszego potencjału produkcji DHEA przyczynia się również ustawiczny stres, który może doprowadzić do degeneracji nadnerczy, gdzie odbywa się synteza prekursora. W połączeniu z objawami starzenia się, może doprowadzić to do poważnych powikłań.

Lista negatywnych zmian w zdrowiu i funkcjonowaniu wraz z wiekiem zawiera (ale nie ogranicza się do): obniżenia sprawności układu odpornościowego, zmniejszenia wydajności seksualnej, depresji, problemów poznawczych oraz tycia.

Optymalny poziom DHEA może pomóc złagodzić te dolegliwości. Co więcej, podobnie jak wiele innych związków organicznych w pyłku sosnowym, naturalny DHEA może usprawnić regenerację po wysiłku oraz przyspieszyć leczenie.

 

7. Pyłek sosnowy to naturalny sposób na poprawę nastroju

Spójrzmy prawdzie w oczy: testosteron sprawia, że czujemy się bardziej żywi i pełni wigoru.

Ponieważ pyłek sosnowy zawiera naturalny fitotestosteron, to nietrudno wnioskować, że powinien przyczynić się do zwiększenia poczucia  dobrostanu, sprawczości i entuzjazmu.

Dzięki zawartości fenylaniny, która pomaga w stymulacji wydzielania dopaminy w mózgu, ma potencjał działania jako naturalny antydepresant.

Nieważne, czy chodzisz na siłownię codziennie, pokazujesz się tam od czasu do czasu, czy zupełnie stronisz od tego typu zajęć, ale chcesz jednocześnie zadbać o zdrowie. Niezależnie od trybu życia, pyłek sosnowy może zapewnić Ci wszystko, co niezbędne do zdrowego i pełnego satysfakcji funkcjonowania.

Pyłek sosnowy zawiera wyłącznie naturalne witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy i fitoandrogeny. To sprawia, że obecnie jest najzdrowszym i najbardziej ekonomicznym suplementem dla wszystkich, którzy chcą żyć długo i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.